Блог

Ви можете знайти корисну інформацію на будь-яку тему,
вводячи ключові слова в поле пошуку або скориставшись фільтром категорій

Про країну
Про майно
Про сім’ю
Про бізнес
Про конфлікти
Популярні теги:
×Адвокат ×PR ×Банк ×Бізнес ×Банкрутство ×Шлюб ×АТО ×Сім'я ×Захист в суді ×Юрист ×Шлюб ×Розлучення ×Складання документів ×Поліграф ×Перевірка ×COVID-19 ×Карантин

Як оскаржити протокол поліції в суді

Питанням, як оскаржити протокол про адміністративне правопорушення, найчастіше задаються автомобілісти. В українських реаліях в більшості випадків такий документ виписується через порушення ПДР. Найбільш поширені такі варіанти проступків водіїв:

 • дії, які йдуть в розріз з вимогами правил учасника дорожнього руху, що спровокували ДТП і пошкодження транспорту, вантажів, автомобільних доріг, споруд на них та іншого майна;
 • керування будь-яким транспортом людиною, що перебуває в неадекватному стані через вплив психотропних речовин (наркотиків, спиртного) або препаратів, які загальмовують реакцію і знижують концентрацію уваги.

Подібні види правопорушень прописані, відповідно, в статтях 124 і 130 КУпАП. У цьому законодавчому акті передбачені певні покарання за них. Але якщо автомобіліст вважає, що його персональної провини у трагедії немає, він має право подати на оскарження протоколу про адміністративне правопорушення. Для планування подальшої тактики необхідне розуміння, ким і як складається подібний документ і яким чином заперечується.

Особливості протоколу: ключові моменти

Єдині, хто наділений законодавцем правом складати подібний протокол, - представники правоохоронних органів, тобто Національної поліції, при наявності у них відповідних повноважень. Цей нюанс стане в нагоді тим, хто прагне зрозуміти, як оскаржити протокол про адміністративне правопорушення. І, оскільки приводом для визнання судом такої постанови недійсним здатна послужити будь-яка неточність в його оформленні, не завадить знати ці деталі.

У протоколі обов'язково повинні відображатися такі відомості:

 1. дані, коли і де він складався, тобто про місце і дату;
 2. інформація про людину, яка притягується до відповідальності (якщо така була виявлена);
 3. ПІБ та посада укладача (зазвичай в цій ролі виступає патрульний поліцейський);
 4. місце і орієнтовний час вчинення правопорушення, що послужив приводом для появи цього протоколу;
 5. суть протиправного вчинку;
 6. відсилання до нормативних актів, де вказане діяння згадано як порушення закону;
 7. при наявності свідків і / або потерпілих від згаданого адміністративного правопорушення - їх ПІБ та контактні дані (як мінімум, адреси);
 8. інші відомості, здатні вплинути на результат справи;
 9. підписи представника органів правопорядку, що складав документ,  і порушника; також розписатися на ньому мають право свідки і потерпілі.

Збираючись зробити спробу оскарження постанови про адміністративне правопорушення, необхідно уважно вивчити його зміст. Слід враховувати не тільки наявність перерахованих вище даних, але і певних позначок, що допомагають краще розібратися в суті справи і грамотніше скласти план подальших дій. Так, укладач протоколу зобов'язаний роз'яснити того, кому ставиться адміністративне правопорушення, його обов'язки і права, і зробити запис у відповідному полі в самому тексті. Потрібні позначки ставляться і при наявності збитку від протиправного вчинку, а також при відмові порушника підписувати документ. Останній при таких обставинах зобов'язаний письмово викласти мотиви, за якими відмовився залишати підпис.

Протокол потрапив на розгляд до суду: що робити?

Зазвичай адресатом подібних документів стає районна судова установа загальної юрисдикції. Тому за матеріалами справи передбачуваному порушнику слід звертатися туди. Зробити це вкрай рекомендується кожному, хто не згоден з діями правоохоронців і бачить в них будь-які порушення власних прав. Тоді бажано взяти на вивчення позовні матеріали і при їх читанні концентрувати увагу на наступному і зробити надалі такі дії:

 1. Чи не було помилок при складанні розпорядження. Тоді обвинувачений має право домогтися його відправки на переоформлення, про що слід клопотати. Внесенням необхідних коректив у документацію, що стосується справи, яка розглядається, буде (при розпорядженні судового органу) займатися правоохоронний орган-укладач.
 2. Відповідь на питання, чи можна оскаржити протокол про адміністративне правопорушення, нерідко криється в недотриманні поліцейськими передбаченого законом регламенту при діях, що супроводжують оформлення правопорушення, затримання того, хто імовірно його зробив, і т.д. Особливо часто подібне відзначається в справах, пов'язаних з виявленням у порушника алкогольного сп'яніння або іншого токсичного впливу. Якщо ця людина впевнена у власній невинності, їй варто вхопитися за все, що не відповідає законодавчим нормам, по виявленню слідів спиртного, наркотиків чи інших речовин, які впливають на свідомість, в організмі.
 3. Успіх судового розгляду подібної справи неможливий без відповідної доказової бази. Рекомендується по максимуму задіяти свідків, різноманітну документацію, відеозаписи (зокрема, з відеореєстратора з машини самого передбачуваного правопорушника або тих автомобілістів, хто був присутній поблизу в момент нібито вчинення протиправної дії).

Чому звернення до професійних юристів - ідеальний вихід

Правильно вирішити проблему, як оскаржити постанову, сама людина часто не в змозі через відсутність профільної освіти та розуміння нюансів процесу опротестування дій поліцейських. Тому, якщо вірити статистиці, понад 60-70 відсотків справ, пов'язаних з адміністративними правопорушеннями, при спробі вирішити їх власними силами, без залучення адвокатів, терплять фіаско, хоча наявні матеріали давали надію на успіх.

Правом на залучення досвідчених фахівців юридичної науки наділений Конституцією кожен. Не варто нехтувати ним в спробі заощадити кошти, адже наслідки помилкових з правової точки зору дій важливіше просто грошових витрат. Людина зазнає помітні репутаційні втрати, що в подальшому може відгукнутися в його професійній діяльності і повсякденному житті.

​​​​​​Втім, і фінансові ризики теж є. Якщо правопорушення кваліфікується за 130-ю статтею КУпАП та буде вирішено на користь обвинувачів, автомобілісту доведеться сплатити 10200 грн., Та ще й водійських прав така людина втратить на рік. За статтею 124 того ж кодексу покарання не настільки жорстке в матеріальному плані - всього-то 340 грн. штрафних санкцій, але термін, на який доведеться залишатися «позбавленцем», мало відрізняється від вищевказаного - 6-12 місяців.

Якщо є хоча б примарні шанси уникнути подібних неприємних наслідків, та й винність водія сумнівна, зверніться в I Law U. Наші співробітники мають чималий досвід успішного вирішення (на користь власних клієнтів) адміністративних справ, причому часто навіть без доведення їх до судового розгляду. Ми будемо боротися за ваші права навіть там, де наші колеги відмовляються допомогти.

Не зволікайте - вирушайте за допомогою до юристів I Law U. Адвокати нашої юридичної компанії готові вислухати і виїхати до клієнта, який проживає в столичному регіоні, цілодобово. Якщо у вас виникла така потреба, зверніться до нас за вказаними тут, на веб-сайті, контактними даними і отримаєте професійну правову допомогу за адекватними розцінками.

Назад