Блог

Ви можете знайти корисну інформацію на будь-яку тему,
вводячи ключові слова в поле пошуку або скориставшись фільтром категорій

Про країну
Про майно
Про сім’ю
Про бізнес
Про конфлікти
Популярні теги:
×Адвокат ×PR ×Банк ×Бізнес ×Банкрутство ×Шлюб ×АТО ×Сім'я ×Захист в суді ×Юрист ×Шлюб ×Розлучення ×Складання документів

Новини по аліментах та контролю за їх цільовим призначенням

Закон України, окрім класичної схеми стягнення аліментів, пропонує ще один - це судовий наказ, зручний інструмент, що дозволяє не чекати розгляду справи, виклику сторін, вступу в силу заочного рішення.

На сьогоднішній день, особа, з якою проживає дитина, може звернутися до суду за отриманням судового наказу про стягнення аліментів в розмірі чверті від доходу. Суд зобов'язаний протягом 5 днів видати такий наказ без виклику сторін. Даний інструмент застосовується у випадку, коли батьківство не оскаржується і не заперечується.

Ми допомагаємо в складанні документів для отримання аліментів “під ключ” +380683322392

А також в Мін'юсті зареєстровано новий Порядок провадження органами опіки контролю за цільовим витрачанням аліментів на дитину. Незабаром всі платники аліментів, з метою контролю за їх витрачанням, зможуть звернутися з заявою до районної адміністрації чи до служби у справах дітей за місцем проживання одержувача аліментів.

До заяви необхідно додати розрахунок заборгованості по оплаті аліментів за останні 12 міс. і дані про місце проживання одержувача аліментів. Наявність заборгованості з оплати аліментів є підставою для відмови в перевірці.

Контроль здійснюється 2ма посадовими особами служби, шляхом інспекційних відвідувань, які проводиться протягом 30 днів.

Одержувач аліментів повідомляється службою за 7 днів до дня проведення перевірки, шляхом направлення рекомендованого листа, де також попереджається про адміністративну відповідальність за перешкоджання перевірці (штрафи від 510-5100 грн.).

Під час перевірки звертається увага на:

  • умови проживання дитини
  • забезпечення харчуванням, ліками, одягом і взуттям, іграшками.
  • наявність особистої кімнати, кухні, ванній.
  • відвідування дитиною навчальних курсів, гуртків і секцій.
  • відкриття на ім'я дитини банківського рахунку.
  • витрати на оздоровлення і лікування дитини.
  • зовнішній вигляд, загальний стан і самопочуття дитини.

Також з дитиною можуть поспілкуватися щодо задоволення її потреб. Служба може звертатися із запитами в освітні і лікувальні установи, до постачальників житлово-комунальних послуг станом їх оплати за місцем проживання дитини. Тільки за власним бажанням одержувач аліментів може надати чеки, квитанції, довідки та письмове пояснення щодо цільового використання аліментів. Висновок складається службою протягом 5 днів після проведення інспекційного відвідування і відправляється поштою сторонам. Повторне звернення з заявою можливо через 3 місяці.

Якщо служба виявила нецільове витрачання аліментів, їх платник може звернутися до суду з позовом про зменшення їх розміру або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у банку.

Знання законів спрощує вашу комунікацію з державними органами і сприяє вашому почуттю захищеності.

+380683322392 - консультуємо, інформуємо та допомагаємо Вам у складних життєвих ситуаціях!

 

Назад