Блог

Ви можете знайти корисну інформацію на будь-яку тему,
вводячи ключові слова в поле пошуку або скориставшись фільтром категорій

Про країну
Про майно
Про сім’ю
Про бізнес
Про конфлікти
Популярні теги:
×Адвокат ×PR ×Банк ×Бізнес ×Банкрутство ×Шлюб ×АТО ×Сім'я ×Захист в суді ×Юрист ×Шлюб ×Розлучення ×Складання документів

Булінг в навчальних закладах, відповідальність батьків і підлітків за цькування

Нажаль, все частіше ми стали чути про факти цькування і булінг в навчальних закладах. Наявність смартфонів створює новий культ цькування: зйомка приниження або побиття і масове поширення ролика. Часто, жертви подібного типу психологічного і фізичного насильства замовчують цей факт перед батьками і вчителями, саме тому слід звертати особливу увагу до того, що відбувається з вашою дитиною, коли ви не поруч.

З недавнього часу, булінг або цькування підпадає під статтю адміністративного правопорушення і тягне за собою відповідальність дорослих - батьків і вчителів.

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії Булінгу (цькування)" (№ 8584). Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4. Згідно з цією статтею визначено що:

Булінг (цькування), тобто дії учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Аналогічне діяння, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення - тягне за собою накладення штрафу від ста до двухсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Неповідомлення керівником навчального закладу уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Звичайно, ніякі штрафи не можна порівняти з психологічною травмою вашої дитини на етапі формування особистості, характеру, поглядів на життя і дуже прикро, що освітні установи стали зоною для агресії і цькування серед підлітків. Якщо ви не знаєте як вчинити і визначили чіткі ознаки булінгу вашої дитини – 

проконсультуйтеся з нашим адвокатом безкоштовно: +380683322392

 

В законі визначені типові ознаки булінгу, серед яких систематичність (повторюваність) дії; наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної і / або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, і / або заподіяння соціальної ізоляції потерпілого.

Булінг це більше соціальне явище ніж юридичне, тому і контроль за цим явищем повинен лежати на соціумі, на батьках і на вчителях, завдання яких закласти правильні цінності підростаючому поколінні.

 

Назад