Блог

Ви можете знайти корисну інформацію на будь-яку тему,
вводячи ключові слова в поле пошуку або скориставшись фільтром категорій

Про країну
Про майно
Про сім’ю
Про бізнес
Про конфлікти
Популярні теги:
×Адвокат ×PR ×Банк ×Бізнес ×Банкрутство ×Шлюб ×АТО ×Сім'я ×Захист в суді ×Юрист ×Шлюб ×Розлучення ×Складання документів ×Поліграф ×Перевірка ×COVID-19 ×Карантин

Нові правила роботи з касами для ФОП

Для "ФОПів" розробили нові правила використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Згідно з рішенням парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики від 28 вересня цього року, відповідний законопроект піде під купол під номером 2645-д.

Документ містить зміни в 296 статтю Податкового кодексу, якою визначається облік для суб'єктів спрощеної системи оподаткування. За словами екс-голова Державної регуляторної служби Ксенії Ляпіної, аналіз проекту нових норм показує наступне:

 • погіршується становище суб'єктів I групи на "спрощенку" - РРО стають обов'язковим навіть на торгових місцях на ринках, при продажу технічно складними побутовими товарами, такими, що підлягають гарантійному ремонту, приладдям і деталями для автотранспорту, а також товарами медичного призначення (в тому числі лікарськими засобами) і ювелірними виробами;

 • для II групи РРО необхідні всім, крім певних видів торгівлі або послуг, що здійснюються в об'єктах площею (сукупна площа не перевищує 60 кв.м. - для сіл або селищ, і 40 кв.м. - для міст);

 • III група "спрощенки" зобов'язана використовувати РРО в будь-яких випадках;

Без касових апаратів дозволять працювати в таких сферах (але тільки на обмежених площах):

 • роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах (з виключенням деяких випадків, які наведемо нижче);

 • роздрібна торгівля продуктами харчування в спеціалізованих магазинах (крім підакцизної продукції);

 • роздрібна торгівля товарами культурного призначення та товарами для відпочинку в спеціалізованих магазинах;

 • роздрібна торгівля квітами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах;

 • роздрібна торгівля сувенірами і виробами народних майстрів;

 • при наданні послуг з приготування та продажу їжі, морозива, квасу, кави, чаю інших гарячих напоїв (крім підакцизної продукції) для негайного споживання з автомобілів або пересувних вагончиків, торгових наметів;

 • при наданні послуг перукарнями та салонами краси;

 • при наданні послуг з розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання в об'єктах, загальна сукупна площа яких не перевищує 400 кв.м .;

Всі інші суб'єкти II групи на спрощеній системі, хто не потрапляє до переліку або перевищує максимальну площу зобов'язаний застосовувати РРО.

Також є ряд груп товарів, роздрібна торгівля якими в обов'язковому порядку передбачає установку РРО. Так само як продаж:

 • технічних складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

 • текстилю;

 • лікарських засобів, виробів медичного призначення;

 • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

 • б / в товарів;

 • деталей і приладдя для автотранспорту.

"Тобто," ризикові "групи товарів залишаються. З огляду на, що група текстилю розширена невиправдано, то ця група включає практично всі основні товари, якими торгує мікробізнес", - говорить Ксенія Ляпіна.

Крім цього, каже експерт, додатково внесена неоднозначність в визначення торгового об'єкта. Згідно законопроекту, "торговий об'єкт для цілей розділу XIV цього Кодексу - окреме нежитлове приміщення, тимчасова споруда або окреме нежитлове приміщення, розташоване в житловому або нежитловому будинку, має повністю відділений від інших об'єктів, споруд або приміщень вхід (підхід) для покупців, в рамках якого здійснюється роздрібна торгівля товарами ".

Неясність полягає в терміні "повністю відділений від інших об'єктів, споруд або приміщень вхід (підхід) для покупців".

"Тобто, торгова площадка з кіосками обнесена загальної огорожею - вже не може вважатися" повністю відокремленим від інших споруд підходом для покупців "?" Бутік "з окремим входом, але розташований в приміщенні торгового центру - не" повністю відокремленим від інших споруд входом для покупців "? Хто буде визначати" повністю "або немає відокремлений вхід або підхід для покупців? Податкова служба?", - задається питанням Ксенія Ляпіна.

Такі ж питання виникають і щодо визначення "сукупної" площі в 40 або 60 кв.м. Буде безліч нюансів в договорах оренди, коли приміщення почнуть ділити на окремі частини (перегородками, відокремлюючи частини і створюючи додаткові входи), вважає експерт.

Крім того, сам критерій "площа в квадратних метрах" підставою для корупції.
"Такий критерій в ліцензійних умовах за деякими видами діяльності народжує суперечки і корупційні домовленості, оскільки, наприклад, 40 або 40,5 кв.м. - істотно змінює умови ведення підприємницької діяльності, а, отже, викликає бажання у підприємця і контролера" домовитися "і" не помітити "зайвих квадратних метрів", - підкреслює Ксенія Ляпіна.

За її словами, критерій абсолютно не відповідає суті спрощеної системи оподаткування, як оціночної системи. Потенційні доходи підприємця мало корелюють з площею, на який здійснюється діяльність.
"Все це створює лише" поживний грунт "для розквіту корупції. А складна комбінація критеріїв і неоднозначних визначень призводить до значного погіршення становища мікро-бізнесу і розквіту корупції", - підсумувала експерт.

Джерело

Назад